Gözde Yağ Bezesi Ameliyatı Riskleri ve Sonrası
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Gözde Yağ Bezesi Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Gözde Yağ Bezesi Ameliyatı, özellikle gözün iç kısmında ortaya çıkan yağ bezleri genetik olabileceği gibi, aynı zamanda kandaki kolesterol değerinde meydana gelen yükselmelerden kaynaklı olarak göz kapaklarında ya da göz çevresinde yağ birikmesine sebep olabilmektedir. Kandaki kolesterol değerlerinin düşürülerek meydana gelen bu yağ bezelerinin herhangi bir tedavi yapılmadan kendiliğinden geçmesini beklemek ise oldukça yanlıştır. Gözde oluşan yağ bezesi bitkisel tedavi ile ya da cerrahi uygulamalar ile tedavisinin yapılması gerekmektedir.

Gözde Ortaya Çıkan Yağ Bezelerinin Etkileri Nelerdir?

Gözde yağ bezelerinin meydana getirdiği en önemli etkilerden birisi de görme yeteneğinin etkilenmesi durumudur. Çoğunlukla gözdeki yağ bezelerinin büyüklüğüne göre de görme yeteneğindeki etkinin şiddetinin derecesi de artmaktadır. Ancak yağ bezesi kişinin görme duyusunu direk olarak değil de sadece görme alanının etkilenmesi şeklinde gerçekleşmektedir. Gözdeki yağ bezesi eğer çok hassas olan bir bölgede yerleşmesi de uygulanılacak olan cerrahi işlemin zorluğunu da ortaya koymaktadır. Genellikle gözde oluşan büyük bezeler kötü olan bir görünüme sahip olmaktadır. Ayrıca hassas cilt yapısı olan kişilerin hareketli kasların en yoğun olduğu yerlerde mevcut olan yağ bezesi daha fazla rahatsızlık duyulmasına sebep olabilmektedir. Sıklıkla kullanılan kozmetik bakım ürünleri fazla yağ içermesinden dolayı kolaylıkla yağ bezesi oluşumuna yol açabilmektedir. Özellikle gözlerinizin daha güzel görünmesi için kullanmış olduğunuz makyaj malzemelerinin daha özenli seçilmesi gerekmektedir. Çünkü çok yağ içerikli olan ürünlerin kullanılması bu durumu tetiklemektedir. Hatta elleriniz kirli iken çok fazla göz ile temas etmemesine özen göstermelisiniz. Bunların dışında düzenli olarak kan tahlili vererek kan yağlarını kontrol ettirmeli ve aşırı kırmızı et tüketimine sınır getirilmelidir.

Gözde Yağ Bezesi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yağ bezesi en hassas olan bölgede olmasından dolayı cerrahi işlem ile alınması çok zor olmaktadır. Eğer kalıcı olarak bir tedavi olması için, en etkili olan yöntem ise cerrahi müdahaledir. Gözde meydana gelen yağ bezesi küçük olur ise tedavisi çok daha kolay yapılmaktadır. Oldukça kısa sürede uygulanan operasyon, bezelerin büyüklüğüne göre biraz daha uzun sürede yapılabilmektedir. Lazer tedavisi ile gözdeki yağ bezelerinin alınması halinde hem göz kapağının altında hem de göz altında cilt olmadığından dolayı dikiş atılması problemli olmaktadır. Gözde yağ bezesi ameliyatı önemli bir işlem olmasından dolayı ameliyat mutlaka Uzman ve alanında deneyimli olan bir hekim tarafından yapılmalıdır. Nedeni de göz kapağının kendi işlevinin korunması ve görünebilecek izlerin kalmaması açısından çok önemlidir. Ayrıca gözde yağ bezesi ameliyatı yapılmadan önce dermatoloğ tarafından bir destek alınması çok daha uygun olmaktadır.

Gözde Yağ Bezesi Ameliyatı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Başta Yağ Bezesi Belirtileri ve Tedavisi

Başta Yağ Bezesi Belirtileri ve Tedavisi

Göz İçinde Yağ Bezesi Belirtileri ve Tedavisi

Göz İçinde Yağ Bezesi Belirtileri ve Tedavisi

Ayakta Yağ Bezesi Belirtileri ve Tedavisi

Ayakta Yağ Bezesi Belirtileri ve Tedavisi

Parotis Bezi Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Parotis Bezi Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Boğazda Beze Belirtileri ve Tedavisi

Boğazda Beze Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Ensede Yağ Bezesi Belirtileri ve Tedavisi

Ensede Yağ Bezesi Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Tiroid Bezinin Az Çalışması

Tiroid Bezinin Az Çalışması